Karjäärikonverents valmistab noored tulevikuks ette

detsember 8, 2016 in meie kool

7. detsembril alustati Suure-Jaani Gümnaasiumis uut traditsiooni, milleks on õpilastele suunatud karjäärikonverents. Idee lõid Suure-Jaani Kooli ja Gümnaasiumi õpetajad.

Päev algas Eliise Vainurmi loenguga, kus ta rääkis enda töökogemusest Jaapani linnas Nagasakis. Ta soovis teha elus kannapöörde ja proovida midagi uut ning aasta Jaapanis tundus selleks suurepärane võimalus. Eliise sai tööd maalrina kruiisilaeval. See eriala oli tema jaoks midagi täiesti erinevat, sest tal ei ole olnud varasemaid kokkupuuteid maalritööga, kuid tahe ennast proovile panna oli suur. Enda teekonnal tuli talle ette mitmeid takistusi – võõras kultuur, võõras keel, polnud internetiühendust ega helistamisvõimalust ning oli ainult tema ja Jaapan. Eliise Vainurm rõhutas, et rasketes olukordades on inimese ellujäämis instinkt tugev ja kui lood endale eesmärgi toime tulla, siis see ka õnnestub. Ta julgustas õpilasi vastu võtma uusi väljakutseid ja sõnas: ”Kui kukud, pole hullu, tõused püsti ja proovid uuesti või sead endale uued väljakutsed!”.

img_1596

Järgmisena said sõna 12. klassi õpilased, kes olid 17. novembril käinud töövarjupäeval ja omandanud põnevat informatsiooni ja saanud uhiuue kogemuse. Õpilaste valikud olid väga erinevad. Õpilane Getter käis vaatamas jumestuskunstniku tööd TV3 kommertstelejaamas, Marleen aga varjutas Endla teatri grimeerijat. Merris, keda huvitab meditsiin, tutvus loomaarst Piia Vilu ametiga. Kätlin sai võimaluse tutvuda Maksu- ja Tolliameti tööga, Andrea Maris Kanal 2 telekanaliga ja Janeli sai ülevaate suhtekorralduse tööst In Nomine büroos. Jõusaali armastajast Margus Härm veetis enda töövarjupäeva MyFitnessi spordiklubis personaaltreenriga ning Margus Jaansoo, kellel on huvi majanduse vastu, raamatupidajaga ettevõttest CF&S Estonia AS. Kristo külastas Viljandi politsejaoskonda, Cameron firmat Siller Auto OÜ ja Marti projekteerijat esinduses Hemland.

img_1603

Peale 12. klassi esitlusi said abituriendid osaleda Eesti Töötukassa töötoas, kus Viljandimaa Töötukassa osakonna juhataja Merit Laan rääkis lähemalt töötukassa olemusest ja selle võimalustest. Ta tõi välja, et 16-24 aastastest noortest, kes on regristreeritud töötuna, on 30% põhiharidusega, 26% üldkeskharidusega, bakalaureusekraadiga 4% ja magistrikraadiga 1%. Sellest võib järeldada, et haridustase mängib tööturul suurt rolli, kuid oluline on ka see, et noored ise oleksid valmis töötama ning usuksid iseendasse ja enda võimetesse.

img_1612

Peale töötubasid anti 12. klassi õpilastele võimalus saada inviduaalset nõustamist Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitelt. Sai rääkida enda tulevikuplaanidest ja sai head nõu neilt, kes on elus selle kõik juba läbi teinud.

img_1614

Karjäärikonverents avardas õpilaste silmaringi ja oli kasulik tulevikuplaanide tegemiseks. See on meie kooli uus traditsioon, mille jätkamine on vajalik.

12. klassi õpilane,

Janeli Ojaste

Sarnased artiklid

  • Artiklid puuduvad