Ettevõtlusnädal Suure-Jaani Gümnaasiumis

oktoober 7, 2016 in meie kool

Oktoobri esimesel nädalal toimus üle-eestiline ettevõtlusnädal, mille peateemaks oli “Mõtle Suurelt!”. Ettevõtlusnädalast võttis osa ka Suure-Jaani vald ning sellega seoses ka gümnaasiumi õpilased.

Stardipaugu ettevõtlusnädalale pani ettevõtete külastamine Suure-Jaani maakonnas. Gümnaasium külastas ühiselt Avorest Grupp OÜ’d, Combimill Sakala OÜ’d ja VinCom OÜ’d.

Et ka õpilased ise saaksid ettevõtluses kätt proovida, toimus teisipäeval projektitöö Aivar Paasi juhtimisel. Moodustusid grupid ning igal grupil oli ülesanne mõelda välja, milline võiks olla Suure-Jaanit iseloomustav märk. Ettekanne märgist pidi valmima neljapäevaseks ettevõtluskonverentsiks, kus toimus märgi tutvustamine žüriile ja publikule.

Neljapäeval leidis aset ettevõtluskonverents “Ettevõtjana rutiinist välja”. Konverentsi avas vallavanem Tõnu Aavasalu ning seejärel said sõna Suure-Jaani ettevõtja Kairi Kester ning ettevõtjad väljastpoolt nagu Tarmo Loodus, Hans H. Luik, Rita Rätsepp.

20161007001726-046190d0

Foto: Leili Kuusk

Konverentsil tunnustati parima ideega noori. Võitjaks osutus gümnaasiumi 10.klassi võistkond, kuhu kuulusid Kerli Pelt, Robin Lepik, Marten Mõttus, Timo Nõmmeots ja Liisi Tõnumaa. Nende ideeks oli taaselustada Suure-Jaani limonaaditehas, kus toodetakse Lempsi Limpsi. Teise koha saavutasid abituriendid Andrea Maris Aule, Janeli Ojaste, Marleen Helimets ja Getter Pürg oma mõttega muuta atraktiivsemaks Suure-Jaani sissesõiduteed. Kolmas koht läks Olustvere tiimile, kelle soov oli luua keraamiline plaat.

20161007001712-1066dd5e

Foto: Leili Kuusk

Ettevõtlus nädal möödus edukalt ning andis kinnitust, et me elame pidevalt uuenevas maailmas. Nagu ütles ka Hans H. Luik: “Tuleb olla uuemeelne, muidu sõidab see sinust mööda!”. Seega käime kõik uuendustega kaasas ning see juures ärme unusta, et ühe mõttega saab muuta kõike, sest nagu ütles Rita Rätsepp: “Kõik saab alguse enda seest.”.

12. klassi õpilased,

Janeli Ojaste ja Andrea Maris Aule