Hüvastijätt koolipingiga ehk 68. lennu tutipäev!

aprill 22, 2016 in meie kool

Abiturientidele on kõlanud viimane koolikell, mis tähendab lõpparvet koolitundidega. Kooliaeg omakorda asendus aga millegi palju tähtsamaga- eksamiperioodiga. Abiturient Kertu tõdes: „Alles see tundus nii kaugel olevat ja nüüd ongi juba käes?! Kõik see juhtus nii äkitselt ja justkui üleöö!“

Abiturient Kertu.

12 aastat õpinguid on seljatatud ning jäänud veel vaid viimased, kuid sealjuures kõige tähtsamad tööd kirjutada. Lõpueksamid näitavad omandatud koolihariduse lõpptulemust ning määravad suures osas praeguste abiturientide edasise käekäigu. Kes on olnud hoolas ja tubli, neil muret pole ja saavad rahulikult ning suure kindlusega viimased pingutused ette võtta.

Traditsioonide kohaselt lõpetasid lõpuklassi õpilased oma kooliperioodi tutipäevaga, võttes ühe päeva vabalt, meenutades sellega oma esimesse klassi astumist. Päeva aitasid eriliseks muuta järgmise lennu õpilased, kes panid kokku mitmekülgse aktuse. Abiturientidele jagati kiidusõnu, võisteldi omandatud teadmistega, näidati üksteise äratundmise oskust ning lauldi ja tralliti.

Omal tähtsal kohal oli kohe kindlasti ka viimane, klassijuhataja, tund. Nimelt on sellel lennul olnud Suure-Jaani Gümnaasiumis kokku kolm klassijuhatajat- algklassides Ülle Piir ning põhikoolis Helle Saluveer ja Ly Valdmaa, kellest viimane jätkas ka gümnaasiumiastmes. Kõige esimese ja viimase klassijuhataja poolt läbi viidud 68. lennu viimases koolitunnis tõdeti käesoleva lennu erilisust Suure-Jaani Gümnaasiumis.

Viimane tund klassijuhatajate Ly ja Üllega.Viimane tund klassijuhatajate Ly ja Üllega.

Õpetaja Ülle tõi esile kuidas just see lend oli mitmete asjade puhul esimene ning teiste juures viimane, kes sai neid teha ja osa võtta. Esimene ja viimane klass kellega ta julges 2. klassis võtta ette pikki rattamatku. Esimene lend, kus õpilaste initsiatiivil osaleti piparkookide küpsetamise võistlusel Tallinnas. Sealjuures olid selle lennu õpilased viimased, kes alustasid oma kooliteed rahvakeeli algklasside ehk Kondase koolimajast.
Uhkusega saab öelda, et selle lennu õpilased olid viimased, kes said juba algklassidest saadik osa võtta „Suitsuprii klassi“ võistlusest ning saaksid seda isegi praegu teha. Kahjuks pole enamikel klassidel võimalik sellise asja üle uhkust tunda, kuna juba 2. ja 3. klassis leidub suitsetajaid.

68. lennule istutati kooli tuleku puhul oma kask (staadioni poolt kolmas).

Praeguseks on viimase 3 gümnaasiumiaastaga saanud 68. lennust üks suur ja kokkuhoidev klass. Üheskoos on ette võetud ning võidukalt läbi käidud paljud seigad, kohad ning pingelised olukorrad, mis on klassi omakorda liitnud. Alustades viimasel hetkel tomijooksuga korraldatud jõulupeo videode filmimistest, lõpetades erakordselt suurearvulistest väljasõitudest metsa. Ühiselt on vastu võetud nii võidu- kui ka kaotuserõõmu, kuid sealjuures on nauditud just ühiselt veedetud aega. Üks on olnud läbi aastate kindel- kui õiglus vajab jalule seadmist, siis on see saanud ka tehtud!

Võidurõõmsad abituriendid.

Nüüd on jäänud vähem kui kuu, peale mida saab rõõmsalt hõisata „TEHTUD!“. Eksamid on sooritatud ning jääb vaid oodata seda, kui head tulemused eksamitel saavutati. Julgen kogu oma lennu nimel öelda, et need ühised aastad on olnud mitmekülgsed ja huvitavad. On mida ka aastaid hiljem meenutada ning oma lastelegi rääkida.

Gümnaasiumiperiood- TEHTUD!

Aitäh kõikidele õpetajatele, kes on nii oma aine teadmisi kui ka isiklikke kogemusi meiega jaganud ning proovinud vormida meist elus läbi löövad inimesed!

12. klass