Nad tulid, nägid, tegid ja võitsid!

veebruar 2, 2016 in meie kool

Suure-Jaani Gümnaasiumi koolileht “Sõnumid” alustab taas uue hooga oma tegevust. Peale aastast pausi haarasid ohjad enda kätte kolm aktiivset ja hakkamist täis gümnasisti.
Peatoimetajana asus ametisse uskumatult energiline abiturient Magnus Liir. Talle pakuvad peatoimetaja asetäitjatena suurt tuge kaks võrratut neidu – Andrea Maris Aule ja Janeli Ojaste.

“Sõnumid” tegevtoimetajad
Foto: erakogu

Alanud kooliaastaga alustas gümnaasium tegevust maadluskallakuga ning meie tublid maadluspoisid on saanud mitmeid märkimisväärseid tulemusi: Marek Kütt kahel võistlusel järjest oma kaaluklassis esikohal, Kevin Ervaldi nimel on vabamaadluse Eesti meistritiitel ning lisaks on saavutanud ka teised maadlejad suurel hulgal häid tulemusi.

Tublid maadluspoisid
Foto: erakogu

Läbi ajaloo on Suure-Jaanis äärmiselt tähtsal kohal olnud ka võrkpall. Tublid võrkpalli noormehed saavutasid maakonnas II koha.

Võrkpalli noormehed treener Erla Sootsiga
Foto: erakogu

Mitmeid auhinnalisi tulemusi ning isiklike rekordite parandamisi on samuti tulnud kergejõustikust: hiljaaegu sai Marti Kooklast Viljandimaa kahekordne meister, tuues võistlustelt koju kaks esikohta ning ühe teise koha (kaugus- ja kõrgushüpe, 40m jooks) ja Magnus Liir kolmanda koha (kaugushüpe).

Marti Kookla- Viljandimaa gümnaasiumiealiste noormeeste kõrgushüppe meistritiitli omanik (tulemus 1.70m- uus isiklik rekord)
Foto: erakogu

Spordi- ja liikumispisiku edendamisega on tegeletud läbi kooli ajaloo kogu aeg. Hariduselu 328. aastapäeva puhul joosti ümber Suure-Jaani haridushoone, mille järel toimus ülekooliline matk. Igaühel oli vaba voli otsustada jalgratta või tallatakso kasuks ning vastavalt sellele kujunes distants. Teistmoodi õppepäev värskes õhus oli meeldiv ja vahelduse mõttes väga vajalik.
Mitmetel hommikutel on aidanud tubli ja aktiivne õpilasesindus und silmist saada ning korraldanud hommikuvõimlemisi. Sellest on loodud igakuine traditsioon, millega tuletatakse meelde võimlemise vajalikkust ja kasulikkust.

Koolipere võimlemishommikul
Foto: erakogu

Aina enam on inimeste igapäevaelus olulisel kohal kultuur ja karjäär. Ette on võetud mitmeid ühiseid teatrikülastusi ja tutvutud ballettigagi. Samuti on osa võetud paljudest huvitavatest loengutest, millest on nii mõndagi kõrva taha panna just eelkõige eriala valikul. Tuleviku ameti valimisele aitas kindlasti kaasa abiturientidele suunatud Viljandi Kutseõppekeskuse kutse lahtiste uste päevale, kus tutvuti ise läbi proovimise teel sealse ametikooli võimalustega. Gümnasistidele korraldati ka õppepäev Tallinnas, mille raames külastati KUMU kunstimuuseumis olnud näitust “Vaikus on kuldne” ning Bastioni käike.

Viljandi Kutseõppekeskuse lahtiste uste päev
Foto: erakogu

Traditsioonid on need, mis loodud püsima ning mida tuleb ajas edasi kanda. Nii nagu igal aastal, andsid ka tänavu õpilased õpetajatele ühe puhkepäeva. Koolide lõpuklasside õpilased võtsid enese õlule tarkuseandjate ehk õpetajate igapäevatöö. Saanud “võimu” enda kätte, saadeti õpetajad tänutäheks Bonifatiuse Gildisse kaaskolleegide seltskonda nautima ning õpilastest õpetajad tegid nende auväärse töö – teadmiste edastamise – ära.

Õpetajad koos õpilasõpetajatega
Foto: erakogu

Suure-Jaani Gümnaasiumi saali täitis suur ja võimas teleõhtu. Traditsioonide kohaselt toimus jõulukuul põhikooli viimase klassi ning gümnasistide ühine jõulupidu, mis ehitati üles “Terevisiooni” saatena. Toimusid nii osalevate klasside kui ka õpetajate esinemised, mis olid mitmekülgsed ja humoorikad paroodiad Eesti telemaastiku parimatest saadetest. Positiivselt suutsid üllatada ja ennast ületada abituriendid, kes panid kokku uskumatult hea ja põneva kava, luues peo tarbeks vähem kui kahe nädalaga neli tasemel videot ning live esinemise. Kuigi algselt olid paljud skeptilised, õnnestus pidu väga edukalt.

Traffic – Sekundiga abiturientide cover

Mis juhtuks, kui maailmas poleks mitte ühtegi aktivisti, kes muudaks igapäevaelu põneva(ma)ks? Vastuseid sellele on mitmeid, kuid domineerima jääks kindlasti märksõna “igavus”. Õnneks on gümnaasiumis huvitavaid noori, kes soovivad erinevaid asju korda saata. 11. klassi õpilased Merris Kivisoo ja Marleen Helimets saavutasid koolinoorte arhitektuurikonkursil “Minu unistuste koolihoov” II koha.
Andrea Maris Aule ja Janeli Ojaste tegid koolilõpu praktilise tööna lühifilmi “Nukitsapoiss”, mille esilinastus toimus Suure-Jaani Gümnaasiumi aulas- täissaalile. Filmi loomisesse kaasati koolikaaslasi, tuttavaid,  õpetajaid ning peret- alustades väikesest õest ning lõpetades isa ja vanaisaga. Nii lühifilmi kui ka teiste gümnaasiumi lõpetamiseks vajalik uurimistööde kaitsmisega said kõik 11.klassi õpilased äärmiselt hästi hakkama.

Lühifilm “Nukitsapoiss” – https://www.youtube.com/watch?v=YiNFqtRbk4M

11. klass lõputööde kaitsmisel
Foto: erakogu

Just selliseks on õpilased oma kooliaasta loonud. Tuleb meeles pidada, et mitte kunagi ei ole liiga hilja asuda tegudele ja midagi korda saata!

Stay tuned!

„Sõnumid“ tegevtoimetajad