Sapere Aude – Söanda olla tark!

detsember 4, 2014 in meie kool

28. – 30. novembril toimus Kuressaares iga-aastane üritus nimega Saaremaa Miniteaduspäevad. Ürituse toimumiskohaks oli Saaremaa Ühisgümnaasium ning osalejaid oli paljudest koolidest üle Eesti. Ka Suure-Jaani gümnaasiumi õpilased olid sinna kutsutud ning meie kool oli esindatud järgnevas koosseisus: kehalise kasvatuse õpetaja Liis Schasmin, abituriendid Kaisa Uusen ja Kate Kasvo, kes kaitsesid oma uurimistöid, ning lisaks olid kuulajate ja toetajatena kaasas Sirelin Koval, Sandra Siimussaar, Viivika Soolo ning Lilya Pollmann.

Kohale jõudes ootas meid ees soe vastuvõtt ning kaks seal oldud päeva olid väga aktiivselt sisustatud. Nii esimesel kui ka teisel päeval kuulasime teiste õpilaste ettekandeid nende uurimistöödest ja kooliprojektidest ning saime palju uut informatsiooni. Esimesel päeval kandis oma uurimistöö teemal ,,Mesilaste suremine Eestis ja selle mõju loodusele“ ette ka meie kooli abiturient Kaisa Uusen.

Esimese päeva õhtul toimus kauaoodatud meelelahutuslik osa – nimelt saime vaadata SYG-i 97. lennu kuulsat kabareekava, mis kandis nime Le Cafe du Chat Noir ning mis oli väga humoorikas ja kestis ligikaudu poolteist tundi.

Teine päev oli samuti põnev, sest siis saime jällegi kuulata teiste ettekandeid ning ka mina sain ette kanda oma uurimistöö teemal „Vastupidavustreeningu mõju Cooperi testi tulemusele“.

Pärastlõunal sõitsime bussiga Anglasse, kus toimusid meie töötoad. Töötubasid oli kaks: dolomiidi kaunistamine graveeringute ja muude asjadega või puutöö (täpsemalt võinoa valmistamine). Meie neiudest koosnenud rühm otsustas puutöö kasuks ning asus võinuge valmistama.

Võinoad tehtud ja armsad sõnad peale graveeritud, asusime eelnevalt ahju küpsema pandud koduleiba pakendama, et saaksime kiiresti kojuviiva praami poole hakata sõitma. Sõitsime, mis me sõitsime, aga suutsime 7 minutiga maha jääda praamist. Pidime üle tunni aja järgmist praami ootama, kuid see aeg möödus ruttu, mekkides kaasa võetud ehtsat ja ahjusooja Saaremaa leiba.

Saaremaal käik oli ääretult tore ning seal on alati kohe teistsugune õhkkond. On tore, et Saaremaa Ühisgümnaasium sellist üritust õpilastele korraldab ning soovitan kõigil õpilastel võimaluse korral järgmisel aastal sellest üritusest osa võtta!

Kate Kasvo 12.klassist

Fotode autoriteks on Indrek Peil ja Jane Treima

Sarnased artiklid

  • Artiklid puuduvad